if_photoif_put_inmenu
Будпрайс
Зателефонуйте нам!
+38 (068) +38 (068) 509-65-89 Показати

Чим облицювати цоколь будинку?

02 квітня 2016

Цоколь - це нижня зовнішній пояс фасаду, який захищає його від механічних пошкоджень і забруднень. Краще якщо цоколь облицьований довговічним матеріалом, який не тільки прикрашає фасад, але послужить надійним захистом від вологи.

Облицовка цоколя

Зазвичай висота цоколя піднімається не вище рівня фундаменту до рівня підлоги першого поверху, так щоб він повною мірою захищав фасад від бризок дощу. Рекомендована висота цоколя не менше 20 см.

Цокольная плитка

Існує безліч разноообразних варіантів обробки цоколя. Ми розповімо про тих з них, які вимагають мінімальних навичок, щоб їх можна було виконати самостійно.

Розглянемо такі варіанти облицювання цоколя, як штучний камінь, клінкерна плитка або натуральні песчанник і граніт

Цокольная плитка

Підготовка до обробки цоколя

Основа для цоколя повинна бути міцною і рівною, очищена від бруду і пилу. Лчше заздалегідь видалити всі нерівності більш полусантіметра, збити виступаючі грудки бетонної основи, заповнити вирівнює розчином все поглиблення. Просочити поверхню ґрунтуючою емульсією, особливо, якщо підстава пилить або помітно вбирає вологу. Якщо зменшити водопоглинання підстави, воно перестане надмірно відтягувати воду з штукатурної маси або клейового розчину, за якими виконується облицювання.

Облицювання та захист цоколя

Якщо ви розглядаєте, як варіант обробки, пористі матеріали, такі як штучний камінь з бетону, їх попередньо слід обробити водовідштовхувальним засобом, це знизить водопоглинання і зробить їх більш стійкими до забруднень. Для цих цілей є готові безбарвні розчини - гідрофобізатори, які наносяться на вже очищену поверхню пензликом або валиком. За просоченої поверхні вода стече, не залишивши слідів, і, що більш важливо, що не всмоктуючись в неї.

1. Штучний камінь

Зовні цоколь зі штучного каменю нагадує натуральний камінь, хоча виконується він з бетону. Завдяки хімічним і органічним наповнювачам такий матеріал в міру морозостійкий, а за рахунок додавання барвників може бути різноманітних кольорів.

Облицовочная бетонная плитка

Найчастіше штучний камінь імітує скельні породи, річковий або «рваний» камінь. Може виконуватися як правильних форм, так і безформний, розмірами від 7x15 см до 23x31 см.

Завдяки елементам різних розмірів, малюнок поверхні в один квадратний метр може майже не повторюватися. Перед покупкою штучної облицювальної плитки дуже варто звертати увагу на її якість, від цього буде залежати остаточний результат.

Спосіб монтажу штучного каменю. Залежно від рекомендацій виробника елементи клеяться на звичайний або еластичний клейовий розчин. Шви заповнюються розчином для вузьких або широких швів. Готовий цоколь варто захистити від руйнівного впливу середовища гидрофобизирующими просоченнями, які продовжать його життя: тоді цоколь зможе виглядати добре до 3-4х років.

Поверхня цоколя зі штучного каменю виглядає не дуже натурально, зате вартість такого цоколя помітно дешевше, ніж з натуральних матеріалів.

На цоколях з штучних матеріалів дуже важливо захистити верхню лінію від попадання води.

Вартість матеріалів на 1 кв. м цоколя, облицьованого штучним каменем, незважаючи на майже чотирьох кратну різницю в ціні за сам матеріал облицювання, буде дешевше рази в два з половиною, максимум в три, ніж натуральним каменем.

Облицовка натуральным камнем

2. Облицювання цоколя клінкерною плиткою

Цоколь, облицьований клінкерною плиткою, візуально нагадує кладку клінкерної цегли. Однак плитка набагато тонше цегли і значно легше.

Цоколь из клинкерной плитки

Товщина клінкерних плиток всього близько 8-21 мм, інші розміри близькі до розмірів цегли і складають 21-29 см в довжину і 5-7 см в ширину. В асортименті виробників такої плитки є спеціальні кутові елементи, що спростить оздоблювальні роботи.

Спосіб монтажу клінкерної плитки.

Клинкерная плитка

Визначтеся з рівнем, з якого почнеться наклеювання першого ряду плиток, розділіть висоту цоколя на ширину плиток, збільшену на ширину шва.

Якщо висота цоколя, наприклад, 40 см, то облицьовувати плиткою шириною 6,5 см, залишаючи 6 міліметрові шви, потрібно наклеїти шість рядів (40: 7,1 = 5,63), починаючи на 2,6 см нижче запланованого рівня грунту ( 6 x 7,1 = 42,6 см). Так над верхнім рядом з клінкерної плитки вийде приблизний зазор в 6 мм, який потім слід заповнити акрилової або поліуретанової масою.

Клінкерна плитка клеїться на морозостійкий і еластичний клейовий розчин, який наноситься як на підставу, так і безпосередньо на саму плитку. Така технологія забезпечить щільне і абсолютне її приклеювання. Розчин варто готувати на площу, яку встигнете облицьовувати плиткою за 10-30 хвилин, зазвичай це не більше одного квадратного метра. Пізніше розчин затвердіє і втратить свої адгезійні властивості.

Через пару днів потрібно заповнити шви між плитками еластичним і морозостійким розчином для фугування клінкеру.

Клінкерна плитка майже не вбирає вологу, отже, її можна не обробляти водовідштовхувальними просоченнями.

Цоколь дома

Якщо облицьований клінкерною плиткою цоколь, кілька втоплений в площину стіни, робити захисний карниз не обов'язково, якщо немає, то цим варто задурити.

Вартість матеріалів на 1 кв. м цоколя, облицьованого клінкерної плиткою не може коштувати дешевше ніж натуральним каменем, може навіть на чверть або третину дорожче ніж гранітною плиткою.

Форматная каменная плитка с природной фактурой

3. Лицьова природний камінь

Облицювання цоколю натуральним каменем це найдорожчий спосіб облицювання, але і виглядає дорого і ефектно.

Цокольная плитка из натурального камня

Найпростіше для цих цілей купити піщаник або вапняк, трохи дорожче купити гранітну плитку фасадну або мармурову.

Фасад из полированного гранита

Кам'яні фасадні плитки можуть бути різних розмірів і форм, починаючи від брекчии - дрібних ламаних кам'яних фрагментів неправильної форми або форматні, з правильними сторонами, що нагадує розмірами цегла або середньорозмірний кам'яний блок довжиною і шириною до 60 см.

Гранитный облицовочный камень

Фасадна плитка з натурального каменю відрізняється фактурою, яка може бути як гладка зі шліфованої або полірованою поверхнею, так і шорстка термооброблена, а може бути колота - фасадна плитка «скеля» або «дикий камінь».

Фасадная плитка с колотой поверхностью

Цокольная плитка

Спосіб монтажу кам'яної плитки дуже схожий на монтаж плитки з клінкеру. Її так само по черзі приклеюють на підставу цоколя за допомогою спеціального клейового розчину для каменю. Застосування іншого клею може привести до появи тріщин в облицюванні і відшаровування кам'яних плиток.

Каменная брекчия

Для досягнення ефекту цілісної поверхні, між мелкоформатной плитками залишають 5-6 міліметрові шви, а між великими - або 2-3х міліметрові, або 1-2х сантиметрові, в яких поділ добре видно. Шви між кам'яними плитками заповнюються еластичним і морозостійким розчином для фугування.

Облицовка песчаникомОсобливо красиво виглядає розшивання гранітної плитки підфарбованим клеєм. Для цього в розчин додаються спеціальні пігменти, які можна купити в будівельному магазині.

Гранитный цоколь с отливом

Якщо цоколь з натурального каменю виступає за межі стіни, важливо захистити його зверху карнизом, щоб облицювання не обсипалася через відшаровування штукатурки.

Гранитная фасадная плитка

Вапнякова плитка і пісковики обов'язково обробляються гідрофобізуючим засобом, гранітна фасадна плитка не вимагає додаткової просочення, в силу низької гігроскопічності і високої стійкості до будь-яких атмосферних опадів і перепадів температур. Що в підсумку призводить вартість фасаду з гранітної пдіткі в рівень з ціною плитки з менш дорогого песчанника або вапняку.

Облицовочная фасадная плитка

Вартість матеріалів на 1 кв. м цоколя, облицьованого натуральним каменем помітно дорожче ніж штучної бетонною плиткою, але дешевше ніж клінкерної плиткою, особливо якщо використовувати брекчию.

Цокольная облицовочная плитка

Гранітна фасадна з природною фактурою типу «дикий камінь» або колота «скеля» і прослужить довше і коштувати буде не дорожче, ніж такий же песчанник або вапняк, а гранітна полірована плитка обійдеться трохи дорожче.